Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Włącz się do akcji PoKolędzie JP2!

Napis: Pokolędzie 2024

Włącz się do akcji PoKolędzie JP2! To projekt, którego główną ideą jest spotkanie z drugim człowiekiem, połączone z promowaniem tradycji. Dzięki wspólnemu kolędowaniu umacniamy poczucie solidarności społecznej. To działanie niesie radość i nadzieję, która w ostatnim czasie jest szczególnie ważna!

Zapraszamy zespoły muzyczne, chóry szkolne i akademickie, uniwersytety trzeciego wieku , grupy przyjaciół, współpracowników, schole do wspólnego kolędowania w okresie bożonarodzeniowym (2 stycznia – 2 lutego 2024) wśród osób o utrudnionym lub ograniczonym dostępie do kultury.

Kolędnicy odwiedzają między innymi domy pomocy społecznej, kluby seniora, areszty, hospicja, domy dziecka, placówki opiekuńczo – wychowawcze, dzieląc się z ich mieszkańcami śpiewem oraz radością Bożego Narodzenia.

Sprawdź, jak włączyć się do akcji PoKolędzie JP2:

W razie potrzeby, jeśli spotkanie na żywo nie będzie możliwe, udostępnimy nagranie kolęd w wykonaniu Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Idea PoKolędzia JP2 dociera także do innych miast Polski i jest szerzona poza jej granicami. W miarę możliwości staramy się wspierać naszych przyjaciół merytorycznie oraz organizacyjnie w realizacji spotkań kolędowych na terenie Polski i za granicą, udostępniając materiały oraz dzieląc się dobrymi praktykami.


Kontakt:

KOORDYNATOR AKCJI
Jakub Siekierzyński
jsiekierzynski@centrumjp2.pl

Bogna Wojtkielewicz
pokoledziejp2@centrumjp2.pl

Pobierz

Opublikowano 18.11.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.