W edycji grudzień 2018 – styczeń 2019 kolędowali z nami:

Schola  Cantorum  Cracoviensis  działa przy Kolegiacie Akademickiej św. Anny  w  Krakowie. Swoje powstanie zawdzięcza inspiracji ks. Mieczysława Turka, który do dziś jest jego duchowym opiekunem. Za datę powstania zespołu przyjmuje się styczeń 1984 kiedy to odbył się pierwszy koncert chóru. Odtąd Schola Cantorum Cracoviensis oprócz zwykłej działalności, jaką stanowi oprawa muzyczna nabożeństw w kościele św. Anny, bierze udział w koncertach, przeglądach i festiwalach muzyki chóralnej w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie liczne nagrody w konkursach chóralnych. Istotną częścią działalności zespołu jest współpraca z chórami zagranicznymi i wyjazdy artystyczne. Chór koncertował m.in. w Holandii, Francji, na Litwie, w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech, Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz w Wielkiej Brytanii. Wymiana doświadczeń i przyjacielskie kontakty z zagranicznymi zespołami stanowią ważny element działalności chóru. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu sakralnej muzyki dawnej (renesans, barok); prócz dzieł uznanych stara się prezentować publiczności zapomniane, bądź rzadko wykonywane utwory polskie i obce tego okresu. Swego rodzaju kontrapunktem repertuarowym są pozycje z XX wieku (Ravel, Debussy, Kodály, Godard, Vaughan Williams, Świder, Pałłasz, Łuciuk), a także muzyka świecka, od madrygałów renesansowych po utwory S. Wiechowicza.

Zespół przy Parafii św. Ap.Piotra i Pawła i Bożego Miłosierdzia w Równem na Ukrainie pod kierunkiem Andżeliki Fedorowej. Istnieje od 2000 roku. W swoim repertuarze posiada piosenki religijne, patriotyczne, ludowe.

Chór Cantare – powstał w 2008 roku, dostępny dla wszystkich Pań – bez ograniczeń wiekowych ani poziomu przygotowania muzycznego. Zespół śpiewa głównie muzykę rozrywkową takich artystów jak: Michael Jackson, Queen, Pharrell Williams itp., ale szkoli również swój warsztat wokalny w repertuarze klasycznym i ludowym. Na zajęciach oprócz wspólnego śpiewania, każda z chórzystek ma możliwość uczestniczenia w indywidualnych zajęciach emisji głosu z Natalią Tuz-Hrycyną. Grupie akompaniuje niezastąpiony pianista Patryk Huńkowski. A wszystko to pod okiem dwóch dyrygentek: Olgi Wądołowskiej i Moniki Janasz.

Schola Cantorum Gaudium działa od 5 lat przy parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła na warszawskim Grochowie. Opiekunem jest Łukasz Lusawa, organista parafii. Zespół przygotowuje oprawę Mszy Świętych w parafii, ze szczególnym uwzględnieniem różnych świąt i uroczystości, w ramach których odbywają się również krótkie koncerty.

Chór Męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa” działa nieprzerwanie od 1906 roku jako samodzielne stowarzyszenie. Założony przez grono uczniów, studentów i rzemieślników warszawskich – entuzjastów śpiewu chóralnego. Pod wieloletnią dyrekcją Wacława Lachmana, absolwenta Konserwatorium Warszawskiego i ucznia Zygmunta Noskowskiego, chór zyskał szczególną sławę w polskim życiu muzycznym i środowisku śpiewaczym.  Po śmierci W. Lachmana zespół prowadzili m.in. Jerzy Kołaczkowski, Janusz Dąbrowski, Tadeusz Olszewski, Henryk Szewczuk, Krzysztof Kusiel-Moroz, Mirosław Janowski i Katarzyna Zemler. Od końca 2015 roku funkcję I dyrygenta sprawuje pan Paweł Choina. Chór posiada szeroki, bardzo różnorodny repertuar koncertowy obejmujący dzieła muzyczne od średniowiecza do współczesności, w którym szczególne znaczenie ma Muzyka Polska. Chór męski, który przyjął imię swojego założyciela, w ciągu przeszło 100 lat istnienia wziął udział w wielu festiwalach i konkursach śpiewaczych krajowych i zagranicznych zdobywając główne nagrody. Występował na sławnych scenach polskich (m.in. Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego w Warszawie) jak i poza granicami, w niemal wszystkich krajach Europy. Współwykonawcami na koncertach HARFY byli i są najlepsi polscy śpiewacy, muzycy i aktorzy.

Chór Batorego powstał 14 lutego 2018 roku z inicjatywy Aleksandry Deblessem, uczennicy klasy 2a. Dyrygentką jest Aleksandra Siekierzyńska, absolwentka Liceum Batorego. Chór wystąpił po raz pierwszy 26 kwietnia 2018 roku, na zakończeniu roku szkolnego dla maturzystów, wykonując hymny: Polski i szkoły. W dniach 14 i 15 września 2018 roku odbyły się weekendowe warsztaty chóralne, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Śpiewaj im. Staszka Jonczyka przy Fundacji im. Stefana Batorego. Chórzyści przygotowali dziesięć utworów o różnym stopniu trudności. W sobotę 29 września 2018 roku Chór Batorego śpiewał podczas zjazdu absolwentów w auli szkolnej.

Chór „Chorus Osensis” powstał we wrześniu 2009 r. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury, oraz przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Chór kultywuje tradycję chóru „Św. Cecylii”, który istniał już w Osiu w II połowie XIX wieku. Jest zarejestrowany jako Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe. Zespół swoim śpiewem uświetnia uroczystości kościelne i państwowe. Pierwszym dyrygentem chóru był Michał Rajewski. Od marca 2016 r. funkcję dyrygenta przejął Jakub Warzyński, a prezesem chóru jest Dawid Warzyński.

Zespół uczniów ZSS 105 śpiewa kolędy, pastorałki i piosenki o zimie. Gra na gitarach, dzwonkach chromatycznych i instrumentach perkusyjnych.

Chór „Echo” – to zespół aktywnych seniorów, mieszkających w gminie Izabelin. Bierze czynny udział w życiu gminy, uświetniając lokalne wydarzenia i uroczystości.

Schola przy parafii św. Trójcy w Kobyłce – to zespół bardzo młodych muzyków, śpiewających i grających na instrumentach (djembe, gitary i ukulele). Schola jest odpowiedzialna za oprawę dziecięcej niedzielnej mszy w bazylice św. Trójcy w Kobyłce. Schola działa od wielu lat i przyciąga kolejnych młodych wokalistów i muzyków, którzy swoim talentem chcą modlić się i upiększać mszę św.

Chór Fidelis – od 9 lat działa przy Kościele MB Dobrej Rady w Miedzeszynie. Wspólnotę tworzą chórzyści w różnych wieku, których porusza muzyka w liturgii, a wykonywanie jej daje im radość i przymnaża wiary.

Chór Parafii Bożego Ciała w Siedlcach – powstał w 1999 roku. Jego powstanie związane jest z Wizytą Apostolską Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach, która miała miejsce w dniu 10 czerwca 1999 roku. Członkowie chóru to rozmiłowani w śpiewie i chóralistyce mieszkańcy naszej parafii w różnym wieku, którzy przez systematyczna pracę na próbach, śpiew podczas Mszy św. oraz uroczystości kościelnych i wspólną modlitwę wychwalają wielkość i dobroć Boga. Na repertuar chóru składają się przede wszystkim pieśni i utwory religijne na cały rok liturgiczny. Chór bardzo ambitnie podchodzi do służby muzycznej na rzecz naszej parafii pracując systematycznie nad emisją głosu, brzmieniem, interpretacją utworów a przede wszystkim nad stosownością doboru śpiewów do liturgii. Chór jest m.in jest laureatem III miejsca Ogólnopolskiego Festiwalu „”Pieśni o Matce”” w Toruniu organizowanego przez Radio Maryja i TV Trwam. Pierwszym dyrygentem chóru był Zdzisiław Furman – organista Kościoła p.w. Bożego Ciała w Seidlcach. Od października 2004r. dyrygentem chóru jest Mariusz Orzełowski – muzykolog i chórmistrz, inicjator powstania i dyrygent Chóru Miasta Siedlce oraz Orkiestry Symfonicznej Miasta Siedlce. Wieloletni Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Bialskiego Centrum Kultury im B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Stołeczni Kantorzy – męska grupa śpiewacza śpiewająca tradycyjny repertuar na liturgiach w dawnym obrządku.

Chór „Lira” Parafii św. Kazimierza w Pruszkowie jest amatorskim chórem parafialnym. Śpiewa podczas większych uroczystości w ciągu roku, raz w miesiącu podczas mszy, oraz okazjonalnie podczas koncertów.

Vocore – to muzycy, którzy dostrzegają wartość zespołowej sztuki wokalnej. Wyznają zasadę ciągłego rozwoju i profesjonalnego wykonawstwa, przeplatając dzieła mistrzów dawnej muzyki wokalnej z najnowszymi współczesnymi kompozycjami. Dbając o rozwój młodego pokolenia, zajmują się szerzeniem wiedzy i zamiłowania do muzyki. Dotychczas zespół został szczególnie doceniony, zdobywając Złoty Dyplom oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu muzyki dawnej podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej imienia Feliksa Nowowiejskiego (Barczewo, maj, 2018). W międzynarodowym konkursie Mårten Jansson Choral Competition organizowanym przez prestiżowe wydawnictwo Baerenreiter, Vocore zdobyło III nagrodę. W grudniu 2018 roku zespół został zaproszony do Pałacu Belwederskiego, by śpiewem towarzyszyć świątecznemu spotkaniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z Doradcami i Narodową Radą Rozwoju.

Szkolny zespół muzyczny Kapela z Smolnej – tworzą uczennice klas trzecich gimnazjalnych oraz 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 211 w Warszawie. Łączy nas wspólna pasja tj. miłość do muzyki. Jesteśmy pełni radości i tą radością dzielimy się z innymi poprzez naszą muzykę.

Pracownicy Radia Warszawa

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II – pomysłodawcy i organizatorzy PoKolędzia JP2.

Pracownicy Centrum Myśli Jana Pawła II – co roku inny skład wesołych kolędników.

Schola liturgiczna z parafii Wiązowna

Chudziki Team – grupa znajomych, która zawiązała się spontanicznie na czas trwania PoKolędzia JP2

Głos Światła – zespół, którego celem jest dawać ludziom radość Boga i głosić prawdę w miłości. Komponują i wykonują oryginalne aranże tradycyjnych pieśni. Kochają muzykę i jej Stwórcę.

Zespół ze szkoły waldorfskiej – zespół biorący udział w Pokoledziu JP2 składa się z trzech różnych zespołów (chór Liceum Waldorfskiego, chór Waldorfskiej Szkoły Podstawowej oraz zespół instrumentalny Waldorfskiej Szkoły Podstawowej). Na co dzień pracują osobno, ale ze względu na Pokolędzie JP2 połączyli swoje siły i głosy.

Schola Mater Dei z parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Białymstoku – schola rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku. Działa czynnie przy parafii NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku posługując na uroczystościach parafialnych, a także na coniedzielnej Eucharystii o godz 12:00. W jej skład wchodzą dzieci i młodzież chętnie uczestniczący w życiu parafii. Schola prowadzona jest przez Paulinę Malinowską i Roberta Malinowskiego. Duchowym opiekunem scholi jest ks. proboszcz Leszek Czerech.

Zespół Wokalny Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Chór Laudate Dominum z parafii bł. Czesława w Opolu pod dyrekcją Ludmiły Wocial-Zawadzkiej.

Chór Miasta i Gminy Serock „Cantores Adalberti” – działający od 3 lat przy Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku pod dyrekcją Jana Krutula. Jest to mieszany zespół amatorski, skupiający osoby w różnym wieku i różnych zawodów, których łączy pasja do muzyki i wspólnego śpiewania. W swoim repertuarze posiada kompozycje sakralne, patriotyczne, ludowe oraz rozrywkowe.

Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 98 -to młodzi pasjonaci muzyki, którzy swym śpiewem wnoszą dużo radości w życie szkoły. I tak już 3 lata. Występują na uroczystościach i konkursach szkolnych. Niektórzy uczniowie to laureaci konkursów dzielnicy Mokotów. Co roku prezentują się i wspólnie kolęduję z gośćmi w hotelu Regent. W tym roku zespół pierwszy raz wziął
udział w Akcji PoKoledzie JP2. Pierwszy, ale nie ostatni raz!

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego powstał w 1921 roku. Zespół od początku istnienia skupia studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz innych warszawskich uczelni wyższych. W repertuarze Chóru znaleźć można muzykę a cappella różnych epok, od renesansu po utwory współczesne: klasyczne, folklorystyczne oraz rozrywkowe, jak również wielkie formy wokalno-instrumentalne. Dorobek obejmuje takie dzieła jak Requiem Verdiego oraz Mozarta, Carmina Burana Orffa, IX Symfonia Beethovena, oratorium Eliasz Mendelssohna czy Msza h-moll Bacha, a także arcydzieło muzyki chóralnej – Całonocne czuwanie Rachmaninowa. Działalność chóru to zarówno projekty własne, takie jak organizowany od 2015 roku Międzynarodowy Festiwal Wiosna Chórów na UW, jak i współpraca z innymi instytucjami w Polsce i za granicą. W latach 2014-16 zespół brał udział w festiwalu Singing Europe organizowanym przez Narodowe Forum Muzyki we współpracy z maestro Paulem McCreeshem. Występ na ceremonii otwarcia EURO 2012 na Stadionie Narodowym zwieńczył nagrania hymnów odtwarzanych przed meczami zawodów (także w 2016 r.). Chór występował również podczas takich wydarzeń, jak gala rozdania nagród Teraz Polska, czy otwarcie drugiej linii warszawskiego metra. Zespół nagrał muzykę do filmu animowanego Świteź, uczestniczył w kampaniach społecznych oraz licznych wydarzeniach charytatywnych i happeningach artystycznych. Wysoki poziom Chóru został wielokrotnie doceniony przez jurorów konkursów w kraju (Grand Prix i Rubinowa Lutnia turnieju Legnica Cantat, 2011, Grand Prix festiwalu Vivat Academia, 2015, złote dyplomy I. Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych, 2015 i VII Ogólnopolskiego Konkursu Ars Liturgica, 2016) i za granicą (nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Niszu, Serbia, 2012, Brązowy Medal na 10. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Busan, Korea Południowa, 2014). W roku 2018 Chór zdobył nagrodę Grand Prix Festiwalu IFAS 2018 w Pardubicach (oraz 4 inne nagrody w różnych kategoriach), Czechy. Zespół został laureatem nagrody Fryderyka w 2006 roku, jako wykonawca Dies Irae M. Borkowskiego (płyta Baird, Łukaszewski, Błażewicz, Borkowski, wyd. Musica Sacra). W 2018 roku Chór wydał płytę z nagraniem arcydzieła muzyki chóralneja cappella – Całonocnym czuwaniem S. Rachmaninowa.  Zespół często koncertuje za granicą – w ostatnich latach odwiedził m.in. Hiszpanię, Węgry, Czarnogórę, Francję, Portugalię, Litwę, Łotwę, Estonię, Niemcy, Chorwację, Serbię, Grecję, Koreę Południową, Włochy, Gruzję i Czechy.

Członkowie Projektu Muzycznego Americana Politechniki Wrocławskiej – Projekt Muzyczny Americana – to autorski zespół muzyczny, skupiający studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w muzyce. Od lutego 2016 roku co semestr przeprowadzany jest nabór z nastawieniem na określony program artystyczny – znaleźć w nim można utwory
z gatunku spiritual, gospel, jazz, musical czy film. Intensywna praca, częstokroć zaczynana od podstaw, wieńczona jest atrakcyjnymi występami we współpracy z Big Bandem Politechniki Wrocławskiej. Formacja wielokrotnie zapraszana była do ubogacania uczelnianych uroczystości – Qulturaliów, TEDx, Gali Aktywności Studenckich, konferencji itp., a w regionie –
uczestniczyła m.in. w Festiwalu Muzyki Filmowej w Pałacu Wojanów, Festiwalu Rockowa Żórawina 2017 oraz koncertach w centrach kultury Projekt Muzyczny Americana współpracuje z różnymi podmiotami studenckimi, tworząc programy
muzyczno-taneczne. Rozwija również drzemiące w jego uczestnikach pasje i talenty w dziedzinie śpiewu nie tylko zespołowego, ale i solowego, a także współpracy z akompaniatorami i orkiestrą – Big Bandem Politechniki Wrocławskiej, a także kameralnym zespołem uczelnianym, Quantum of Jazz.

Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie szczyci się 45-letnią tradycją. Zespół tworzą studenci i pracownicy wszystkich wydziałów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, od 25 lat pod dyrekcją dr hab. Moniki Mielko-Remiszewskiej. To grupa przyjaciół, która od czasu do czasu wyśpiewuje nagrody i wyróżnienia, ostatnio I Miejsce w kat. Chóry Akademickie na XXI Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis. Repertuar chóru jest bardzo różnorodny. Śpiewający medycy wykonują muzykę religijną i świecką, dawną i współczesną, utwory a’ cappella i wielkie dzieła wokalno – instrumentalne, m.in.: G.F. Haendel Mesjasz, J. S. Bach Johannes Passion BWV 245, Oratorium na Boże Narodzenie BWV 248/1 248/5 248/6, kantaty Christ lag in todesbanden BWV 4, Himmelskönig, sei willkommen BWV 182 i Ein feste Burg ist unser Gott BWV 80. Chór dzięki finansowemu wsparciu Uniwersytetu Medycznego przynajmniej raz w roku podróżuje, zwiedził m.in. Holandię, Włochy, Szwecję, Francję, Niemcy, Hiszpanię, Chorwację, Ukrainę, Litwę, Turcję i Grecję. Wydał 3 płyty CD: Kolędy (2001), MedyKolędy (2010) i Musica Ecclesiae Nova z Requiem J. Ruttera, Mszą Polską J. Maklakiewicza i napisaną specjalnie dla ACHUM i przez ten zespół prawykonaną Messa per voci e fiati P. Łukaszewskiego (2008). Warto podkreślić, że chórzyści ACHUM to amatorzy, którzy przygodę z muzyką rozpoczynają zazwyczaj dopiero na studiach, a wszelkie muzyczne tajniki poznają na chórze.  Z chórem pracują także: Dominik Mielko – II dyrygent, Arkadiusz Sadowski – akompaniator, Karol Gadzała – korepetytor głosów męskich.

Chór LA MUSICA istnieje od 1993 roku. Zespół prowadzi żywą działalność koncertową, dając rocznie 30-40 koncertów. Koncertował w Niemczech (1997, 2005, 2008), we Włoszech (1998), Francji (2001), na Węgrzech (1999, 2002, 2018), Ukrainie (2004), Słowacji (2006, 2007, 2015), Bułgarii (2007, 2010), Litwie (2012, 2013, 2014) i Grecji (2008). Chór ma na swoim koncie dzieła wokalno-instrumentalne, m.in.: G. Pucciniego „Tosca”, W.A. Mozarta „Requiem” i G.B. Pergolesiego „Stabat Mater”, wykonane z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej.  Wziął także udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmu „Biec w stronę TY” w reżyserii Hanki Brulińskiej, śpiewając „Hymn do miłości” z 1 Kor, 13,  z muzyką Rafała Rozmusa (premiera 2012 r). La Musica jest organizatorem i wykonawcą dwóch projektów cyklicznych: „Opłatkowego Koncertu Kolęd” organizowanego corocznie od 1995 roku w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie oraz, od 2010 roku „Letniego Koncertu Mozaikowego” będącego podsumowaniem pracy artystycznej na corocznych obozach szkoleniowo–wypoczynkowych chóru . W swojej 25 letniej działalności chór 102 razy wziął udział  w różnych konkursach i festiwalach krajowych i międzynarodowych. W tym okresie zdobył 12 nagród Grand Prix, 30 pierwszych miejsc, 5 drugich miejsc, 4 trzecie miejsca, 2 wyróżnienia oraz 2 nagrody publiczności. Warto podkreślić, że ostatnio, podczas pierwszej, historycznej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2018 chór La Musica zdobył dwie nagrody: Nagrodę Specjalną Rektor Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, oraz Nagrodę za muzykalność i kulturę brzmienia Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Dyrygentem chóru jest Zdzisław Ohar,  rolę II dyrygentki pełni Karolina Filipczak.

Akademicki Chór Dziecięcy „Pueri Nostri” czyli „Nasze Dzieci” powstał w 2014 roku i działa przy Akademickim Stowarzyszeniu Kulturalnym im. dr. Michała Hajnosa. Początkowo chór składał się z dzieci byłych chórzystów Akademickiego Chóru Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, z czasem zaczęły przybywać dzieci związane Uczelnią poprzez pracę rodziców, dziadków czy dalszej rodziny, nie zabrakło też sympatyków Uniwersytetu Medycznego – słowem, dziś grupuje wszystkie chętne do poznawania świata muzyki dzieci, w wieku od dwóch do kilkunastu lat.  Celem pracy z „Pueri Nostri” jest ogólne umuzykalnienie poprzez śpiew, grę na instrumentach (skrzypce, flet podłużny, pianino, ukulele), taniec, ogólnomuzyczne warsztaty i koncerty. Dzieci uczone są zgodnie ze sztuką muzyczną: nauczycielki dbają o piękny, emisyjnie poprawny i czysty śpiew, dają podstawy gry na instrumentach, każde dziecko jest zauważone, dopieszczone i czuje się ważne! Zajęcia prowadzą znakomite nauczycielki: Anna Karwat i Agnieszka Karwat-Gębka, pieczę nad całością sprawuje Monika Mielko-Remiszewska.

Zespół wokalny II roku kier. Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Instytucie Muzyki UMCS, prowadzony jest w ramach zajęć przez mgr. Dominika Mielko. Ten 13-osobowy chór(ek) wykazuje duże zaangażowanie i wielką pasję do muzyki, śpiewu i dyrygentury, stąd aktywny udział w akcji PoKolędzie JP2. Studenci śpiewają (a’capella i z akompaniamentem instrumentów: fortepian, skrzypce, saksofon) oraz dyrygują opracowanymi przez siebie kolędami i pastorałkami.

Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL działa od 1993 r. Jego założycielem i dyrygentem jest dr Kinga Strycharz-Bogacz. Zespół regularnie zapewnia oprawę muzyczną liturgii związanych z pracą Duszpasterstwa Akademickiego KUL (Triduum Paschalne, Wigilia Zesłania Ducha Świętego, msze misyjne, pielgrzymka akademicka na Jasną Górę, Forum Młodzieży Akademickiej, uroczystości towarzyszące obchodom Dni Błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego, patrona studentów). Zespół występował podczas II Kongresu Kultury Chrześcijańskiej (2004) oraz w ramach nawiedzenia na KUL kopii Jasnogórskiej Madonny Sedes Sapientiae (2005). Uczestniczył w lubelskim projekcie „Koncerty adwentowe” (2013). Uświetnił uroczystość wręczenia papieskiego Krzyża Pro Ecclesia et Pontifice S. Sawickiemu w dowód uznania za zaangażowanie w pracę na rzecz Kościoła (2015) oraz zapewnił oprawę muzyczną Mszy św. z okazji uroczystości poświęconej W. Granatowi (2016). Wraz z Trio Hualdo Rico wziął udział w 5. edycji Ogólnopolskiego Projektu – PoKolędzie – realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie (2018). Chór wystąpił z koncertami, były to m.in. koncert muzyki afrykańskiej towarzyszący konferencji „Natura – Kultura – Ewangelia” (2011), koncert inaugurujący naukę w Akademii Przyszłości w Lublinie (2013), koncerty jubileuszowe w ramach obchodów 60-lecia (2006) i 70-lecia działalności Duszpasterstwa Akademickiego KUL (2016), koncerty kolęd (2017, 2018, 2019). Repertuar Zespołu obejmuje utwory powstałe od średniowiecza po czasy współczesne kompozytorów polskich i obcych, a także kanony z Taizé i kompozycje negro spirituals. Wynikiem współpracy Chóru z grupą misyjną Duszpasterstwa Akademickiego jest obecność w repertuarze tradycyjnych pieśni w różnych językach afrykańskich: chichewa, suahili i zulu. Zespół nagrał dwie płyty CD: Chór DA KUL dokumentującą swój dotychczasowy dorobek (2004) oraz Karibuni wote z tradycyjnymi afrykańskimi pieśniami z okazji 20-lecia obecności w Polsce Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki – Sióstr Białych (2011). Dyrygentka chóru otrzymała od Rektora KUL Medal Jubileuszowy 100-lecia KUL w dowód uznania dla działalności artystyczno-kulturalnej (2018).

Chór G1 Forte ze Szkoły Podstawowej w Zawierciu – działa 5 lat i skupia młodzież licealną i gimnazjalną okolic Zawiercia. Chór bierze udział w wydarzeniach artystycznych miasta. Z powodzeniem uczestniczy w lokalnych konkursach,a w 2014 r. zdobył 1. miejsce w kategorii chórów młodzieżowych w MFKiP w Będzinie.

Młodzieżowy Chór Kameralny Tutti MOK Zawiercie

Zespół wokalno – instrumentalny ll LO im. H. Malczewski w Zawierciu

Grupa Muzyczna przy Odnowie w Duchu Świętym w Ząbkach – grupa posługująca muzycznie we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym. Mamy radość ze śpiewania.

Członkowie Stowarzyszenia Santo Subito

Diakonia Muzyczna przy wspólnocie Płomień Ducha – grupa Odnowy w Duchu Św. w parafii Ofiarowania Pańskiego na Natolinie

Chór parafialny pw. św. Barbary w Porębie – dyryguje nim organista Michał Sitek, a opiekunem jest ks. Prałat Andrzej Grzybowski

Chór Kameralny Sirenes – istnieje od września 2015 roku, choć tworzące go wokalistki znają się i śpiewają razem od wielu lat. Na działalność zespołu składają się typowo chóralne aktywności, takie jak samodzielne koncerty, nagrania i udział w konkursach. Chór chętnie występuje także z innymi zespołami, angażuje się w działalność charytatywną, bierze udział w projektach z wykonawcami różnych stylów muzycznych. Zespół ma w swoim repertuarze utwory kompozytorów polskich i zagranicznych różnych epok, o tematyce zarówno sakralnej jak i świeckiej. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od września 2016 roku zespół jest prowadzony przez Fundację Sirenes. Od lutego 2017 roku Chór Kameralny Sirenes jest Chórem Rezydentem Muzeum Warszawy – Muzeum Warszawskiej Pragi.

W edycji grudzień 2017 – styczeń 2018 kolędowali z nami:

Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL

Zespół Radia Warszawa

Chór Music Everywhere

Zespół wokalny IMPREVISTI

Chór kościelny „Viola”

Chór Dziecięcy działający przy Szkole Podstawowej Nr 40 w Gdyni 

Chór Parafii św. Kazimierza w Pruszkowie

Chór Bazyliki Świętego Krzyża „Sursum Corda”

Chór p.w. Św. Barbary w Porębie

Chór CAMERATA VARSOVIA

Chór Archikatedry Warszawskiej

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Chór Cantare

Chór MIM UW

Chór Seniorów „Uśmiech”

Chór Dziecięcy „Studio” MDK im. Marii Gwizdak

Zespół Wokalny „Orion”

Chór „Grochów”

Schola Cantorum Maximilianum

Zespół wokalny MINIMUS z Poznania 

Schola działająca przy klasztorze oo. Dominikanów na Służewie

Chór „Echo”

Chór ‚Fidelis’

Chór Miasta i Gminy Serock „Cantores Adalberti”

W 2017 roku kolędowali z nami:

Chór Domu Kultury „Uśmiech”

Zespół Wokalny „Orion”

Schola Dominikańska ze Służewa

Chór Allegrezza del Canto

Chór Kameralny Skaryszewska

Chór „Grochów”

Chór Fidelis przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie

Chór Cantare Domu Kultury Śródmieście

Chór Con Passione Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

Młodzi z Rejsu

Schola z Anina

Radio Warszawa, Tomek Romanowski

Schola Dębowa

Chór Akademicki Uniwesytetu Warszawskiego

Zespół Wokalny Imprevisti

Soul Connection Gospel Group

Pracownicy Centrum Myśli JPII

Chór Świętokrzyski „Sursum Corda”

Chór Corda Cordi przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Śremie

Adrian Wyparło z przyjaciółmi

Copyright © Centrum Myśli Jana Pawła II 2018

Copyright © Centrum Myśli Jana Pawła II 2018